Excel, tasarımda, üretimde, destekte ve teslimatta kaliteden ödün vermeyen dünya standartlarında üstün performanslı uçtan uca altyapı çözümüdür.

Excel, kalite ve performans, teknik uyum ve kurulum ve kullanım kolaylığı için endüstri standartlarını aşmak üzere en son yenilik ve üretim yeteneklerini uygulayan endüstri uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından yönetilmektedir.

1997 yılında girmiş olduğu İngiltere pazarında müthiş bir gelişme gösteren Excel, BSRIA UK raporuna göre 2012 yılında yapısal kablolama markaları içinde %17 pazar payı ile 2. sıraya yerleşmiştir.

Uluslararası pazarlardaki gelişmenin sonucu olarak 70’den fazla ülkedeki müşterilerine destek veren Excel’in merkezi Birmingham’da olmak üzere  İngiltere’de 3, Madrid/İspanya, Dubai/Birleşik Arap Emirlikleri ve Hong Kong’da birer ofisi bulunmaktadır.

Güvenilir, standartlarla uyumlu yapısal kablolama ihtiyacına cevap verdiği için Excel günümüzde tüm EMEA’da kabul gören bir marka olmuştur. 2011 yılında EOS Elektronik tarafından Türkiye distribütörlüğü alınarak, Türkiye pazarına ulaşan Excel, EOS Elektronik’in de katkılarıyla Türkiye pazarında geniş kabul görmüştür. Ürünlerin kurulumu Excel Certified Partnerları tarafından yapıldığında 25 yıl ürün ve uygulama garantisine sahip olunabildiği için bir çok kamu, eğitim ve finans kurumunda ve kurumsal müşterilerde tercih sebebi olmaktadır.

Excel Nisan 2013’de Network Computing Award for ‘Cabling Supplier of the Year’ ödülünü üst üste üçüncü defa kazanmıştır.